Spotkanie z książką w przedszkolu

       W czwartek, 02 lutego 2023 r., odwiedziłyśmy Samorządowe Przedszkole w Modliborzycach, by po raz kolejny spotkać się z przedszkolakami i poczytać im książki.

SPOTKANIE DKK DLA DZIECI

        25 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, upłynęło nam pod znakiem rozwiązywania łamigłówek.

Jutro czynne od 12:00!

Drodzy Czytelnicy! W związku z naszą wizytą w Samorządowym Przedszkolu w Modliborzycach 02 lutego 2023 r.(czwartek) biblioteka będzie czynna od godziny 12.00!
Za utrudnienia przepraszamy!

Materiały na zajęcia plastyczne

Na zajęcia w czwartek, 26.01.2023 r., prosimy o przyniesienie: kleju, nożyczek, kolorowego bloku technicznego, białej farby plakatowej.

Ignacy Solman. Zamożny dziedzic, patriota, bohater lokalnej społeczności

       29 stycznia 1863 roku rosyjscy wojacy z pułku archangielskiego zamordowali dziedzica wsi Wolica- Ignacego Solmana. Oficjalnie była to kara za zorganizowanie przez tegoż Solmana partii powstańczej, która przez ponad tydzień działała na terenie Modliborzyc i toczyła potyczki z regularnym wojskiem carskim. Nieoficjalnie Moskalom chodziło o zastraszenie lokalnej, patriotycznie nastawionej ludności, zapobieżenie kolejnym buntom.

SPOTKANIE DKK DLA DZIECI

        Biblioteka u Kazimierza zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w środę, 25 stycznia 20213 r., o godzinie 11.00 w bibliotece!
       Jeżeli lubisz spędzać wolny czas przy książce i lubisz o nich rozmawiać, to spotkania klubu są właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci!

Ferie 2023 - II tydzień

       Drugi, i niestety ostatni,  tydzień ferii zimowych już za nami.

Powstanie styczniowe na terenie Gminy Modliborzyce

      160 lat temu, 22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe. Lubelszczyzna była w czasie powstania styczniowego jednym z najbardziej aktywnych rejonów kraju.