SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w środę, 20 czerwca 2018 roku, o godzinie 15.00!!!

NOC BIBLIOTEK 2018

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich - od przedszkolaka do emeryta. Są to najważniejsze cele przyświecające akcji Nocy Bibliotek.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2018

Czytelnicy Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach  biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz” od siedmiu lat, ale tak udanej wyprawy jak tegoroczna jeszcze nie było. W sobotę 16 czerwca wybrała się na nią rekordowa liczba cyklistów, wśród których większość stanowiły grupy rodzinne.

SPOTKANIE AUTORSKIE W STOJESZYNIE PIERWSZYM

Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach - Filia Biblioteczna w Stojeszynie Pierwszym serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą.

CO MAŁY PATRIOTA WIEDZIEĆ POWINIEN

W miniony piątek, 15 czerwca 2018 r., w naszej bibliotece odbyła się niezwykła lekcja patriotyzmu pt. „Co mały patriota wiedzieć powinien”.

Od trzeciego roczku bez książeczki ani kroczku

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – słowa Wisławy Szymborskiej w pełni oddają zalety regularnego obcowania z książkami. Czytanie poszerza wiedzę, zasób słownictwa i wyobraźnię, dlatego tak ważne jest, by zaznajamiać się z książkami już od małego.