Za nami 11. edycja rankingu bibliotek „Rzeczpospolitej”, którego współorganizatorem jest Instytut Książki. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka w skali ogólnopolskiej zajęła 91 miejsce na 837 bibliotek biorących udział w rankingu. Z  kolei w województwie lubelskim uplasowaliśmy się na 7 pozycji.

Pierwsza dziesiątka przestawia się w tym roku następująco:

1. Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance
  2. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego
  3. Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz
  4. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach – Dziedzicach
  5. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów
  6. Biblioteka Miejska w Cieszynie
  7. Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie
  8. Miejska Biblioteka Publiczna w Polanicy-Zdroju
  9. Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach
  10. Gminna Biblioteka Publiczna w Jeziorzanach

Celem rankingu Instytutu Książki i „Rzeczpospolitej” jest nagrodzenie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Serdecznie gratulujemy!