,,Osoby z niepełnosprawnością obok nas” pod tym hasłem w Filii Bibliotecznej w Wolicy Pierwszej odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne o osobach dotkniętych tą okrutną chorobą. Osoby niepełnosprawne często są wykluczone społecznie, muszą codziennie walczyć nie tylko ze swoją chorobą ale i z pokonywaniem barier architektonicznych, urzędowych a także medycznych. Podczas spotkania poruszyliśmy temat osoby (anonimowo), która żyje w naszym środowisku lokalnym. Jest to osoba z zaburzeniami emocjonalnymi, jest sprawna fizycznie, odwiedza nasza placówkę bardzo często, staramy się traktować ją tak jak zdrową osobę. Natomiast ona bardzo lubi rozmowę z ludźmi, stara się uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrować się z innymi ludźmi. Nikt jej nie wyśmiewa, nie czuje się wykluczona społecznie. Jedną z wielu zalet i umiejętności tej osoby jest płynne głośne czytanie, bardzo często słuchamy jak czyta, co jej sprawia ogromną radość i poczucie, że dokonała czegoś dobrego i wielkiego. Staramy się przekazywać młodszemu pokoleniu, jak traktować i pomagać osobom niepełnosprawnym żyjących obok nas.
  • 8453160229239666409813664040048136440250368o
  • IMG1329-galeria-1200-1200Q72