Renata Piątkowska, ceniona pisarka książek dla dzieci, uhonorowana tytułem Kawaler Orderu Uśmiechu będzie gościem spotkania, które odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. w Bibliotece u Kazimierza.

      Spotkanie jest skierowane do uczniów szkół podstawowych. Jego przedmiotem będzie książka pt. „Dzieci z Placu Trzech Krzyży”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Literatura. To historia o sile przyjaźni, lojalności, wzajemnej pomocy i przetrwaniu mimo wszystko. Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z prawdziwą historią z czasów okupacji. Bohaterami są żydowskie dzieci zwane "papierosiarzami" z Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 9:00 w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach.
Wstęp jest bezpłatny. Spotkanie poprowadzi Malwina Kożurno.
Po wydarzeniu będzie można kupić książkę z autografem autorki.

      Renata Piątkowska to znana i ceniona autorka książek dla dzieci. Na swoim koncie ma ponad 50 publikacji. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zajęła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: „Przecinek i Kropka” oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”. Zdobyła statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego, a za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Została także uhonorowana Orderem Uśmiechu.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Lubelskie DKK. Złap Książkę – Otwórz Świat” , realizowanego w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 2024.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

       Tego samego dnia pani Renata odwiedzi również naszą filię w Stojeszynie Pierwszym. Tam spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!

 Renata Piątkowska, ceniona pisarka książek dla dzieci, uhonorowana tytułem Kawaler Orderu Uśmiechu będzie gościem spotkania, które odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. w Bibliotece u Kazimierza, godz. 9:00