12 lat temu, 28 kwietnia 2009 r., naszej bibliotece nadano imię Kazimierza Zielińskiego - modliborzyckiego lekarza, społecznika i humanisty. Zgodnie z tradycją co roku, 4 marca, w dniu imienin Kazimierza, obchodziliśmy „Kaziki”.

"Kaziki" to wydarzenie, które polega na przybliżeniu sylwetki patrona naszej biblioteki – Kazimierza Zielińskiego. Od dziecka związanego z Modliborzycami – tu żył, pracował, udzielał się społecznie. W pamięci mieszkańców Modliborzyc zapisał się jako człowiek pełen życzliwości, wrażliwy na potrzeby innych. Swoją pracą zawodową i społeczną, swoją postawą, swoim pełnym szacunku podejściem do ludzi, pokazał, że zawsze można i warto być prawym człowiekiem.
           W tym roku ze względu na panującą sytuację nie będziemy świętować jak zawsze, dlatego prezentujemy Wam krótki biogram naszego Patrona. Mamy nadzieję, że choć trochę przybliży Wam sylwetkę Kazimierza Zielińskiego.

P.S. W tekście p. M.Mazura "Zdrowie i niezdrowie czyli krótka gawęda o tym jak nasi przodkowie radzili sobie z chorobami" (http://bibliotekaukazimierza.pl/aktualnosci/713-zdrowie-i-niezdrowie.html) również znajdziecie informacje na temat K. Zielińskiego :)

Slajd1
Slajd2