Wakacje, wakacje i …… po wakacjach! Za nami ostatnie wakacyjne spotkanie. Tym razem na zakończenie wakacji wybraliśmy się z dziećmi do gospodarstwa agroturystycznego Osada Leśna „Doboszówka”, położonego w obszernym kompleksie leśnym – Parku Krajobrazowym Lasy Janowskie.

          Na miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”, podczas których dowiedziały się z czego powstaje chleb, nauczyły rozpoznawać zboża i powstałe z niego mąki. Uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach, przygotowaniu ciasta i jego wypieku. Dodatkową atrakcją było robienie masła w dawniej używanej maśniczce.
          Na miejscu dzieci mogły też korzystać z placu zabaw, boiska sportowego czy odwiedzić zwierzęta w mini zoo. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek.
          Dziękujemy gospodarzom „Doboszówki” za wspaniały pobyt i organizację warsztatów. Podziękowania należą się też rodzicom, którzy służyli swoim wsparciem i razem z nami udali się do „Doboszówki”. Wielkie dzięki również dla OSP Modliborzyce za pomoc w organizacji transportu dzieci do Kalennego.
        

KLIKNIJ W ZDJĘCIE A ZOBACZYSZ CO SIĘ DZIAŁO W "DOBOSZÓWCE"